Sarandë: Inspektoriati ndërtimore shemb 5 objekte paleje në Komunën Aliko

SARANDË – Pesë objekte paleje karabina u shembën nga fadromat sot, në territorin administrativ të komunës Aliko, rreth 10 kilometra larg qytetit të Sarandës.

Ilia Thanasi, kryetari i komunës së Aliko, pohoi, se prishja e objekteve paleje u përqëndrua në Kanalin e Cukës.

“Të gjitha objektet të kundraligjshem që janë ngritur pas procesit të legalizimit do të shemben nga themelet, pasi ato pengojnë zhvillimin e infrastrukturës në këtë zonë”, tha Thanasi.

Po i njëjti zyrtarë tha se operacioni për shembjen e objekteve të paligjshme ka vijuar normalistë dhe gjatë aksionin nuk është shënuar asnjë incidentë.

Komuna Aliko gjatë 20 viteve të fundit është mbipopulluar, si pasojë e lëvizjes demografike.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s