Rreth 600 turistë amerikanë “zbarkojnë” në Sarandë

Nga Telnis Skuqi

SARANDË – Të paktën 600 turistë amerikanë kanë vizituar të mërkurën qytetin jugor të Sarandës. Ata kanë lundruar nga përtej oqeanit me kroceren franceze “Le Levant”, pasi kanë vizituar më parë portet e Italisë dhe Greqisë.  Turistët amerikanë kanë vizituar qytetin antik të Butrintit, Syrin e Kaltër dhe Kalanë e Lëkurësit. Deri tani numri i turistëve në 100 ditët e para të vitit 2010, ka arritur mbi 3 mijë vetë.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s