Afro 1400 turistë të huaj vizitojnë Sarandën

Nga Telnis Skuqi
SARANDË – Afro 1400 turistë francezë mbwrriten tw enjten (15 prill 2010) nw qytetin jugor tw Sarandws me një kruaziere franceze me kapacitet 3000 vende.
Turistet kanë patur njw guidë turistike per tu njohur me vendet me pikante turistike te Sarandës, si me Kalanae e Lëkurësit, Manastirin e 40 Shenjtorëve dhe Butrintin.
Gjatë dy ditëve të fundit, qytetin e Sarandës e kanë vizituar 2000 turistë, ndërsa që nga fillimviti numri i tyre ka arritur në afro 4500 vetë

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s