Withers: “Përmeti shquhet për mikpritjen, trëndafilat dhe verën”

Nga Telnis Skuqi
PËRMET – “Qytetin e Përmetit e kam njohur nëpërmjet Odise Paskalit, Mentor Xhemalit dhe Laver Bariut”, deklaroi sot (15 prill 2010) Ambasadori i SHBA-së në Shqipëri, John L. Withers, në vizitën e tij të parë në qytetin e Përmetit, në jug të vendit.
Ai shtoi se “Përmeti shquhet për mikpritjen, trëndafilat dhe verën”.

Ambasadori Withers e ka vlerësuar Shqipërinë për natyrën e bukur dhe potencialet për zhvillimin e turizmit kulturor dhe natyror, duke u shprehur se “numri i turistëve do të rritet, pasi vendi juaj ka potenciale natyrore dhe kulturore”.
Ambadasori Withers ka ndjekur nga afër një ndeshje miqësore basktebolli për femra midis Përmetit dhe Lushnjës, që përfundoi me fitoren e ekipit vendas, me rezultatin 68-42.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s