Ambasadori Withers viziton në Përmet shkollën 9-vjeçare “Meleq Gosnishti”

Nga Telnis Skuqi
PËRMET – Në ditën e dytë të qëndrimit të tij në qytetin e Përmetit, ambasadori i SHBA-së në Shqipëri, John L. Withers, vizitoi të premten (16 prill 2010) shkollën 9-vjeçare “Meleq Gosnishti”, një nga shkollat më të mira të rrethit.

Gjatë vizitës, zoti Withers u rrëfeu nxënësve një përrallë dhe më pas, u dha disa këshilla nxënësve duke u shprehur se “Ju jeni e ardhme që do ta çoni këtë vend drejt zhvillimi bashkëkohor, aq të domodoshëm për këtë vend”.
Ambasadori i SHBA-së në Shqipëri, zoti John L. Withers, ka shkëmbyer disa dhurata simbolike me drejtuesin e shkollës. Ndërsa këta i dhuruan Ambasadorit një pikturë me pamje nga qendra e qytetit të Përmetit.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s