Gjirokastër: Policia nis patrullimin 24-orësh në Lazarat

Nga Telnis Skuqi
LAZARAT – Policia e Gjirokastrës ka nisur të martën patrullimin e rregullt në komunën e Lazaratit, për herë të parë pas 12 vjetësh.
Prej vitit 1998, kur në Lazarat u plagosën 7 anëtarë të forcave speciale RENEA, policia nuk hynte në këtë fshat të përfolur për kultivimin e drogës dhe përplasje me policinë.

Drejtoria e policisë së qarkut të Gjirokastrës, bëri të ditur, se patrullat e përgjithshme të policisë së rendit do të qëndrojnë në komunën e Lazaratit me 3 turne.
Sipas policisë, kjo do të rritë bashkëpunimin e komunitetit me policinë.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s