Merret peng përkohësisht autobusi, arrestohet pengmarrësi (1)

Nga Telnis Skuqi
GJIROKASTËR – Një autobus i linjës Tiranë-Sarandë është marrë përkohësisht peng nga një person i armatosur që është arrestuar nga policia në fshatin Kras, rreth 25 km larg Tepelenës.
Sipas policisë së Gjirokastrës, personi i arrestuar ka hipur në autobus në Fier dhe gjatë rrugës i ka kërkuar shoferit të zbatojë ose do të vriste pasagjerët.

Pengmarrësi ka qenë i armatosur, bëjnë të ditur burimet e policisë që ndodhen në vendgjarje, por pa specifikuar llojin e armës ose emrin e autorit.
Sipas policisë së Mallakastrës, pengëmarrësi është nga Patosi dhe se asnjë nga pasagjerët nuk është lënduar.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s