Lazarat, policia kontroll për bimë narkotike

Nga Telnis Skuqi
GJIROKASTËR – Policia e Gjirokastrës ushtroi të hënën për herë të dytë kontroll në Lazarat për të parandaluar kultivimin e bimëve narkotike.

Drejtoria e Policisë së Qarkut të Gjirokastrës bëri të ditur, se “kontrolli i policisë lokale u përqëndrua në lagjet “Lënxatë” dhe “Breg” në thellësi të fshatit, ku pas krehjes së zonës nuk u evidentua asnjë parcelë me bimë narkotike”.
Kontrolli do të rifillojë nesër edhe në dy lagjet e mbetura të fshatit, thanë burime zyrtare.
Dy ditë më parë, policia e Gjirokastrës nisi fazën e dytë të Planit të Veprimit, që sipas policisë është ndarë në tre faza: komunikim, identifikim dhe goditje.
Fshati Lazarat gjendet rreth 3 kilometra larg qytetit të Gjirokastrës.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s