PLAGOSEN 2 TË RINJË. REBELOHET DERVICIANI

REBELOHET DERVICIANI-GJIROKASTER-24 SHTATOR 2013Nga Telnis Skuqi
GJIROKASTËR – Banorët e Derviciani kanë protestuar sot (24 shtator) ndaj plagosjes së dy të rinjëve minoritarë, 18 e 19 vjeç, të cilët morrën plagë në trup nga një plumb qorr që erdhi nga Lazarati.

Fatmirësisht dy të plagosurit, Thoma Ksera, nipi i ish deputetit të qarkut të Gjirokatrës, Spiro Ksera dhe Vasil Kolla, ndodhen jashtë rrezikut për jetën.
Policia lokale ka mbërritur në vendngjarje, ndërsa një procedurë ligjor për “identifikimin” e autorëve ka nisur.
Kjo nuk është hera e parë që persona mbeten të plagosur për shkak të plumbave qorr që vijnë nga fshati Lazarat.
Në muajin gusht mbeti e plagosur një vajzë 26 vjeç, banore e lagjes ‘Zinxhir’ nga qyteti i Gjirokastrës.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s