RRËFEN BABAI I FUTBOLLISTIT JONUZAJ: “ARMANDO DUKA KURRË NUK KA KOMUNIKUAR ME MUA!”

ADNAN JANUZAJ-18 TETOR 2013Nga Telnis Skuqi
Abedin Januzaj, babai, njeherazi menaxheri i futbollisti i Manchester United, Adnan Januzaj, gjatë një interviste ekskluzive dhënë televizioni kosovar KTV, ka akuzuar Armando Dukën, presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), se ka mashtuar opionin publik, duke pretenduar se gjoja ka kontaktuar me ta 8 muaj më parë.

“Armando Duka nuk e njoh dhe kurrë nuk dua ta takoj, pasi ky njeri ka disinformuar opinonin publik”, ka deklaruar Abedin Januzaj.
Januza theksoi se kombetaret shqiptare nuk do ta refuzoj, por me FSHF nuk dua të kem kontakte, pasi në këtë institucion janë vendosur njerëz joprofesionistë.
“Kombetares shqiptare nuk do t’i mbyll derën, por njerëzit e federates nuk do të kenë shance të takohen me mua për të ardhmen e tim birit”, tha Januzaj, ndërsa shton se vetëm njerëzit profesionist janë të mirëpritur të familjen Januzaj.
Më tej, Januzaj, tha se dy kombëtaret, Turqia dhe Serbia, nuk do të kenë kurrë mundësi të përfitojnë shërbimet e djalit të tij.
“Im bir është një djalë shumë i disiplinuar. Do të respektoj çdo ofertë që do të vijnë në adresën tonë, por dy federatat e futbollit, Turqia dhe Serbia, nuk do të pranohen nga ana jonë”, theksoj Januzaj.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s