JORGOS SURLAS: “QEVERIA SHQIPTARE TË PËRSHPEJTOJË PROCEDURAT PËR GRUPIMIN E ESHTRAVE TË USHTRËVE GREKË”

JORGOS SULAS-KELCYRE-28 TETOR 2013Nga Telnis Skuqi
KËLCYRË – “Do t’i lutesha lidershipit në Shqipëri (Edi Rama), në vendit tonë mik, të përshpejtojë procedurat për grupimin e eshtrave të të rënëve grek dhe në veçanti të hapin varret e përbashkëta”, ka deklaruar sot (28 tetor) Jorgos Surlas, Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Drejtësisë, nga Këlcyra.

“E kosideroj ç’njerëzore, të paagurmentuar për shekullin XXI, të kemi ende varre të përbashkëta për mbi 1400 të rënëve grekë në luftën italo-greke, dhe 400 të tjera në një distancë në vogël në grykën e Këlcyrës”, vijoI Surlas, i cili shtoi se në Përmet ka pasur varr masiv.
“Autoritetet shqiptare t’i japin prioritet kësaj çështje”, theksoi Surlas

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s