GJIROKASTËR: MERR FLAKE GJENERATORI I KOMUNËS SË DERVICIANIT. PRESIDETIT GREK NDERPRITET FJALËN

PRESIDENTI GREK NE DERVICIAN-5 NENTOR 2013Nga Telnis Skuqi
DERVICIAN –
Gjeneratori i Komunës së Dropullit të Poshtëm shkaktoi ndërprerjen e fjalës përshëndetëse të presidentit greke, Karolos Papullia, dje (5 nentor), i cili prej tre ditës ka vizituar Shqipërinë.

Gjatë takimit me minoritetin grek në Derviçan, papritur u ndërprerje rryma e energjisë elektrike, ndërkohë kryekomunari i komunës ka reaguar me shpejtësi, duke rikthyer energjinë pas 2 minutash.
Dhimitër Maluqi, kryekomunari i Dropullit të Poshtëm, tha se shkak i ndërprerjes së rrymës elektrike ishte gjeneratori, pasi mjeti motorik u përfshi nga flakw.
“Kishim menduar se gjeneratori do të ishte e sigurt, por u “tradhëtuan”. Pas dy minuta jemi lidhur me rrymën e kompanisë CEZ Shperndarja dhe aktiviteti vijoj normalisht”, tha Maluqi.
“Ndihemi fajtor për incidentit. Besoj se presidenti greke, Karolos Papoulias do ta na mirëkuptoj”, shtoj Maluqi, por presidenti vendosi të mos e vazhdojë fjalën e tij dhe u ul në sallë.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s