KËLCYRË: KAROLOS PAPOULIAS NDERON NË KËLCYRË USHTARËT GREK

PRESIDENTI GREK NE KELCYRE-5 NENTOR 2013Nga Telnis Skuqi
KËLCYRË – Presidenti i Grreqisë, Karolos Papoulias, në ditën e fundit të vizitës së tij tre ditore në Shqipëri, vendosi dje (5 nëntor) në Këlcyrë, një kurorë me lule pranë memorialit kushtuar ushtarëve greke të rënë gjatë luftës italo-greke, betejë e zhvilluar në territorin shqiptar.

I shoqëruar nga Kryepiskopi i Tiranës, Durrësit dhe i gjithë Shqipërisë, Fortlumturia e tij Anastas Janullatos, presidenti grek ka mbërritur në Këlcyrë me dy orë e gjysëm me vonesë, si pasojë e reshjeve të shumta të shiut, që mbizotëronin në jug të vendit prej 12 orësh.
Transporti nga Tirana në Këlcyrë e presidentit greke Papoulias, sipas protokollit, ishte parashikuar të organizohej me helikopter, por për shkak të sigurisë, miku grek ka lëvizur me eskord.
Presidenti grek në heshtje të plotë për respekt ndaj të rënëve, ka vendosur një kurorë me lule, si dhe është lutur për shpritrat e tyre.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s