NJË FLAMUR SHQIPTAR ME YLLIN KOMUNISTË GJENDET NË SHTËPINË E KRISTOS PAPAS

KRISTOS PAPAS-FLAMURI SHQIPTAR-11 NENTOR 2013Nga Telnis Skuqi
JANINË (GREQI) – Një flamur shqiptar me yllin komunistë të periudhës së diktatorit Enver Hoxha, është gjetur në shtëpinë e sekretari i përgjithshëm i partisë greke të “Agimit të Artë”, Kristos Papas, i cili prej disa javësh ndodhet në dhomat e paraburgimit në Athinë.

Gazetari dhe fotoreporteri greke në Janinë,  Ilias Markos, në komentin e tij online, e ka vlerësuar veprimin e numrit dy të partisë së majtë djathtë ekstreme të papranueshme me ideologjinë që përfaqësonte kjo forcë politike.
Markos thotë se gjatë kontrollit që është ushtruar 24 orë pas arrestimit të Kristos Papas në Janinë, policia lokale është befasuar ku ka gjetur një flamur shqiptar që i përketë periudhës komuniste.
“Është skandaloze që një ekstremist i djathtë në mbaj në shtëpi si suvenirë simbolet e ekstremit të majtë, pavarësisht se kujt shteti i takon”, shprehet Markos.
Kristo Papas, kryetari i grupit parlamentare i partisë “Agimi i Artë”, u vetëdorëzua në polici në 29 shtator, 48 orë pasi u shpall në kërkim, me akuzën për krijim të organizatës kriminale, vrasje, pastrim parash e korrupsion.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s