KAKAVIJE / HENRY JARDINE: “PROCESI I DEMONTIMIT I ARMËVE KIMIKE DO TË JETË I SIGURTË”

HENRY JARDINE-SHBA-KAKAVIJE-14 NENTOR 2013Nga Telnis Skuqi
KAKAVIJE – “Procesi i demontimit i armëve kimike do të jetë i sigurtë”, deklaroi sot Henry Jardine, zv./ambasadori Amerikan në Tiranë, pasi dorëzoj çërtifikatat mirënjohjeje për dy efektivë të policisë kufitare të Kakavijës, për luftën kundër trafiqeve të ndryshme.

Jardin tha se procesi i shkatërrimit të armëve kimike është një proces ndërkombëtar në nivelin më të lartë të sigurimti dhe të kontrollit.
“Kjo çështje do të trajtohet me standardet më të larta të sigurisë dhe të mbikëqyrjes”, nënvizoi Jardin.
Më herët, zv./ambasadorin Henry Jardine, ka falenderuar shërbimit kufitar të Kakavije për punën e kryer gjatë këtij viti.
“SHBA dihet krenar për misionin tuaj. Personalisht ju falenderojë, që fal punës suaj profesionale në luftën kundër trafikimit të lëndës narktoke, kemi kontribuar për të përmirësuar imazhin e vendit tuaj”, tha Jardine, teksa dorëzoi personalisht diplomat e mirënjohjes për dy punonjësit e policisë kufitare
Gjatë këtij viti, në pikën kufitare të Kakavijes, policia kufitare ka bllokuar në kufirin shqiptaro-grek mbi 8 ton hashash.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s