GJIROKASTËR / POLICIA BLLOKON 400 KG HASHASH. NDALOHET NJË PERSON

HASHASH-GJIROKASTER-18 NENTOR 2013Nga Telnis Skuqi
GJIROKASTËR – Të paktën 400 kg hashash u bllokuan mbrëmjen e djeshme, ndërsa një person u ndalua, njoftoi sot policia e Gjirokastrës, në jug të vendit.

“Lënda narkotike me origjinë nga Lazarati dhe destinacion Italinë, e ndarë në 250 pako, me pesha të ndryshme, u bllokua pranë fshatit Subash, rreth 12 km larg Gjirokastrës në drejtim të Tepelenës”, thuhet në komunikatën e policisë.
I njëjti burime tha se marijuana po transportohesh në automjetit furgon tip “Benz”, me traga VL 4811 C, me drejtues Luan Tahiraj, 34 vjeç, lindur dhe banues në Vlorë, tashmë i ndaluar.
Policia saktësoi se lënda narkotike ishte fshehur mes thasëve me qepë dhe ullinjë.
Ky është i pesti aksionë gjatë 7 ditë të fundit, ku policia e Gjirokastra ka bllokuar në territorin e saj mbi 1 ton hashash, me 3 të ndaluar dhe 8 persona të shpallur në kërkim.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s