KOMENT / TË PJEKUROHESH ME DEFTESAT E NATËS

DEFTESA PJEKURE-ARISTOTEL PETRO-GJIROKASTER-19 NENTOR 2013

Nga Telnis Skuqi
Sot një qytetar i ndershëm i qytetit tim më bëri një dhuratë shumë të çmuar. E falenderoj përzemërisht, pasi ai vendosi të veproj tani.
Miku im më tha, se si është e mundur që njerëz me arsimim të cunguar kandidojnë për deputet, si dhe japin opinione publikut?

Është një deftesë pjekurie, që i përket pronarit të televizionit lokal ALPO TV, Aristotel Petro.
Të them të drejtën jam skandalizuar, pasi unë mendoja se ai ishte i arsimuar, por rezulton i keqarsimuar.
Ky njeri sot hiqet si i suksesshëm, intelektual, si dhe jep leksione për tregun e lirë, por harron që në vitin 2005, gjeti një parti kuturu dhe kandidoj për deputet.
Në ato zgjedhje doli i turpëruar, as votën e familjes së tij nuk e gjeti, pasi ata (familja) votuan për një tjetër forcë politike.
Aristoteli gjatë fushatës elektorale deklaronte se ishte i vetmi intelektual që mund të shpëtonte qytetin, por kurrë nuk i tha zgjedhëve të tij se çfarë sistemi shkollorë ka ndjekur dhe me çfarë rezultate e ka përfunduar atë.
Të gjithë e dinë se ata që ndjekin shkollën e natës janë njerëz me probleme sociale, nuk kanë dëshirë librat apo për arsye “taktike” mendojnë të marrin një notë të mirë natën, se ditën nuk janë aq të mençur.
Personalisht nuk besoj që ky njeri është Albert Anjshtajni, i cili në fillore rezultonte nxënës i dobët, ndërsa sot të gjithë fizikantët më të mirë të botës i referohen mendjes së tij.
Ai është thjeshtë Aristotel Petro, i cili gëzon një biznes të falimentuar dhe fajin ia hedh mungesës së energjisë elektrike.
Të jap të drejtë Telo, që mendjen e ke të errësuar, pasi je arsimuar në terrë, natë, në vitin 1996, ku dritat ikin dhe vinin sipas qejfit.
Kjo është “Rilindja” Telo, që të demaskon ku ti mendon se mund të bësh çfarë të duash.
Ta gëzofsh deftesën e pjekurisë dhe suksese në shkollën 9-vjecare, Telo.

Advertisements

2 Komente

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s