“KRYENGRITËSI” PANAJOT BARKA

PANAJOT BARKA_KA MARRE PUSHKET PER LIRI“KRYENGRITËSI” PANAJOT BARKA
Nga Telnis Skuqi
Personalisht nuk kisha ndërmend të merresha me këtë “intelektual” të mbrapambetur, por kur mizat nuk të lëjnë rehat, jam i detyruar të reagoj ashtu siç di unë, vetëm me fakte dhe prova.
Ky që shikoni në fotografi quhet Panajot Barka, pedagog dhe deputet ish, i cili në vitin 1997 nuk ka lënë kallashnikov pa shkrepur, ndërsa sot mundohet të përfitoj 10 milionë lekë të vjetra dëmshpërblim kundër një gazetari gjirokastritë, për arsyen e vetme se ka investiguar për të deri në Athinë (Greqi) për dy dokumenta zyrtare shqiptare të falsifikuar përtej kufirit.
Ky “kryengritës”, që iu kundërvu me armë shtetit në vitin 1997 për arsyje banale, prej 6 muajsh hiqet si i presekutuar nga regjimi i Berishës dhe tashmë ka filluar të flirtoj me “rilindjen”, por nuk e di pedagogu ish, që historia nuk harron për të, pasi fotografia vlen sa për miliona fjalë.

Advertisements

3 Komente

  1. Cjan keto shpifje. Ne vitin e mbrapsht 97 ne se s’kishe nje arme? ne shtepi ishe si dhia pa bri !
    Ne cdo fshat e qytet te shqiperise nuk mbeti familje pa pasur nje arme.edhe zotrote kishe telnis efendi. Sa per gjyqet shiko gjyqet fallco qe hap ti ndaj gazetareve te tjere… te fala beji profesor lushit qe te furnizon me fotografi nga arkivi I tij :p

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s