FITORE!!!

ARISTOTEL PETRONga Telnis Skuqi
Beteja ime ligjore, që nisi 6 muaj më parë, midis meje ndaj dy subjekteve, përkatësisht Aristotel Petro (pronar i ALPO Televizon) dhe gazetaresh Laureta Roshi, është finalizua sot me një vendim të drejtë nga Gjykata e Shkallës së Parë në Gjirokastër.
Të dy të paditurit u gjetën fajtorë për “shpifje” dhe tashmë ata do ti paguajnë të dëmtuarit 6 milionë lekë të vjetra (Aristotel Petro, 3.5 milionë lekë; Roshi, 2.5 milionë lekë), pa llogaritur shpenzimet e gjyqit.
Ishte 14 nëntor 2013, dita ku nisi shpifja ndaj meje.
Dyshja “simpatike”, Petro dhe Roshi, menduan se me ardhjen në pushtet të socialisteve, mund të bënin çfarë të donin me gazetarët që nuk kishin të njëjtat pikëpamje me ta.
Fatkeqësia e tyre ishte Skuqi.
Ata menduan se me një raund do ta hidhnin përtokë kundërshtarin e tyre, por nuk është faji im që dështakët dinë vetëm të dështojnë.
Më kot u përpoqët të bllokonin procesin gjyqësorë dyshja Petro-Roshi.
Fal ndihmës së çmuar të avokatit të talentuar, Ndriçim Seferi, të gjitha pengesat u tejkaluan.
Fitorja ime ligjore, nuk ka si qëllim të pasuroj numrin tim të llogarisë, por t’ju mësoj dordolecëve, se çfarë është rilindja.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s