SQARIM PËR HAJDUTIN ALPO TV, ARISTOTEL PETRO

ARISTOTEL PETRO-RAPORT KONSTATIMI-CEZ-GJIROKASTER-17 PRILL 2014Nga Telnis Skuqi
Sot, administratori i ALPO TV, Aristotel Petro, ka ndërmarrë një fushatë denigruese ndaj personaliteti tim dhe mundohet të mbulojë me shoshë diellin.
Në recitimin e tij amatoreskë, Petro është mundur të tregoj se ai është një klient i rregullt i OSHEE, por në asnjë fjalë të tij nuk e ka hedhur poshtë dokumentin “Raport konstatimin” që u publikuar sot në disa të përditshme, si dhe në facebook.
Dokumenti është zyrtar dhe është firmosur nga dy elektricistë, ndërsa shkelësi ka refuzuar të firmos këtë vjedhje, pavarësisht se ai ka qenë i pranishëm ku u konstatua paligjshmëria, gjë që e vërteton dokumenti i publikuar.
Vjedhja dhe pagesa e energjisë janë dy gjëra krejt të kundërta.
Sigurisht, që Petro ka paguar pjesën që nuk e ka vjedhur, por vjedhja është konstatuar nga CEZ i atëhershëm, sot OSHEE, dhe jo nga unë.
N.q.s., ky njeri është kaq i pastër, ai duhet t’i drejtohet sistemit të drejtësisë për të vërtetuar të kundërtën e investigimit tim, por nuk ka bythë ta bëj, pasi ai nuk mund të mohoj dot firmat e dy elekricitëve, që këtë herë po i publikoj pa censurë.

Advertisements

1 Koment

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s