BASTARD! VRAVE NJË NJERI ZOTI RAMA!

EDI RAMA NE TEPELENE-10 DHJETOR 2011_1Nga Telnis Skuqi
Mungesa e një modeli për të detyruar ccdo konsumatorë të energjisë elektrike të paguaj aq sa harxhon, solli edhe vetëflijimin e 52 vjeccarit, babait të tre fëmijëve, në burgun e Rrogozhinës.
Keqadministrimin për të disiplinuar sa më shpejt konsumatorët, si dhe Operatorin e Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) tashmë ka viktimën e parë dhe fajtor për këtë tragjedi është vetëm kryeministri i vendit time, Edi Rama.
Sikur të mos mjaftonte gjëma që i shkaktoj familjes Zela, sigurisht ndonjë këshilltar idiot që qeveria Rama i ka me shumicë, nxitoj të akuzojë viktimën si shkaktar të këtij tragjedisë.
Qamil Zela nuk rezulton të ishte tamam vjedhës i energjisë elektrike dhe për këtë arsyje biznesmeni i vogël, prej dy muajsh, jetonte në dhomat e paraburgimit në qytetin e Rrogozhinës.
Për ironi të fatit, një precedenti i tillë ndodhi edhe në qytetin e Gjirokastrës, madje më keq se rasti i Qamilit.
Aristotel Petro, administron në qytetin e gurt katër biznese dhe jo biznese dosido.
Në një ditë prilli të këtij viti, dy specialistë të OSHEE ushtrojnë një kontroll në kompleksin e tij.
Gjatë investigimit të tyre u zbuluan jo një linjë e paligjshme, por dy (mashalla!)
Prej atij muaj, fatura e biznesmenit Telo i vjen natyrshëm mbi 2 milionë lekë të vjetra, nga 300-500 mijë lekë që “harxhonte” përpara se të zbulohet vjedhja e dyfishtë.
Prej vitesh ky biznesmen e ka rrjepur OSHEE kokë e këmbë dhe cuditërisht nuk u hyri asnjë gjemb në këmbë, përkundrazi prej muajsh ai figuron edhe si i punësuar me “kohë të pjesshëm” në një nga institucionet më të rëndësishme të qytetit të Gjirokastrës, si specialist i medias.
Ccdo muaj, Teloja ccon në biznesin e tij të paktën 39000 mijë lekë të vjetra, plus punëdhënësi i paguan edhe sigurimet shoqërore dhe shëndetësore.
Paccim fatin e Telos!
Këtë fakt nuk e ka pasur Qamil Zela, sepse ai nuk vodhi si biznesmeni Teloja, por si konsumator familjar. Ky gabim i kushtoj babait të tri fëmijëve “punësimin në burg” prej 28 tetorit të këtij viti.
Opinioni publik ka të drejtë të revoltohet, ku dëgjon se jeta e shtetasit të vet kushton 35 mijë lekë të vjetra.
Disa vite më parë, Edi Rama, atëherë kryetar i opozitës, me të drejtë e kryeqëzoj kryeministrin e atëhershëm, ku katër fëmijë, pjesëtar të një familjeje, u gjetën të pajetë në banesën e tyre në fshatin Rrashmbull pranë qytetit të Durrësit.
Realisht shkaktarët real të vdekjes tragjike ishte CEZ-i i atëhershëm, sepse në një ditë të ftohtë dimri energjia elektrike mungonte, ndërsa fëmijët kërkonin ngrohtësinë.
Sot, kryeministri i vendit tim, Edi Rama bëri një gabim të rëndë.
Në statusin e tij në facebook, Rama nxitoj të publikoj një procesverbal “për arrestimin në flagrancë” të 52 vjeçarit fatkeq, me shpresë për të frenuar reagimin e sovranit.
Skandal!
Më skandaloze ishte se si një kryeministër nxjerrë në statusin e tij një dokument zyrtar, sikur të jetë karta e tij e identitetit.
Ku e gjenë të drejtën ky idiot të publikoj një dokument që nuk i përket atij, por një shtetasi tjetër?
Që këtu nis shkelja e parë e një kryeministri. As të vdekurit nuk i lë rehat ky i ccmendur.
Sikur të mos mjaftonte me kaq, befas Rama nga kryeministër bëhet kryeprokuror. Kulmi!
Për të formalizuar marrëzinë e tij, kreu i ekzekutivit në vend të kërkonte falje, sepse një taksapagues iku tragjikisht nga kjo botë, akuzon opozitën pse bënë opozitë.
“Më fal!” do të ishte e vetmja fjalë që sot Edi Rama duhej të bënte si kryeministër, por përfundimisht tregoj se ky individ është psikopat dhe tashmë është urgjentisht kombëtare që ky i çmendur duhet të largohet jo me votë, por me revolt.
Bastard! Vrave një njeri!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s