SKANDAL / MË MIRË LEXOJ NJË MESAZH TË SHKRUAJTUR KEQ NË FACEBOOK, SE SA TË NDJEKË TVGJ

10923533_1527081324229061_1969150885135782003_nNga Telnis Skuqi
Ta konsiderosh mjekun kirurg, njëherazi kandidatin për kryetar të Bashkisë së Gjirokastrës, Igli Kokalari, si njeri të dorës së dytë dhe këtë mesazh ta përcjellë me amatorizëm Radio Televizioni Publik Gjirokastra (TVGJ), është një turp për këtë institucioni, si dhe për gazetarinë e këtij qyteti shumëshekullorë.
Në mënyrë të turpshme, tinëzare, duke mos respektuar asnjë parim të gazetarisë, TVGJ i ka bërë një shërbim të madh qytetit, pasi sado të mundohet të fshijnë mesazhin e kryebashkiakut të ardhshëm të Gjirokastrës, Igli Kokalari, ky kandidat do të përcjellë mesazhin me forma të tjera.
Më mirë lexoj një mesazh të shkruajtur keq në Facebook, se sa të ndjekë një televizion krejtësisht të papërgjegjshme.
Prej dy javësh, çdo ditë, ky institucion mediatik publik shfaq shtatë herë në ditë lësëistet për kryetare të bashkisë, Zamira Rami, ndërsa njëherë që tentoj të shfaqet mjeku kandidat, Igli Kokalari me kolegët e tij, ia hoqën të drejtën e fjalës.
Turp për një televizion që është vënë në dispozicion të Rilindjes.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s