IGLI KOKALARI IA MERR KËNGËS NË MITINGUN ELEKTORAL

57

Nga Telnis Skuqi
GJIROKASTËR – Kandidati i djathtë për postin e kryebashkiakut të Gjirokastrës, Igli Kokalari, këndon në hapjen e fushatës së tij elektorale, një këngë italiane në gjuhën rome.
Pasi ka çelur zyrtarisht fushatën e tij elektorale për zgjedhjet vendore që pritet të zhvillohet më 21 qershor 2015, si dhe ka paraqitur programin e tij, në lagjen “Punëtori”, në qytetin e Gjirokastrës, mjeku Kokalari ka hequr kostumin partiak dhe së bashku me orkestrën e tij ka kënduar një sërë këngës për pjesëmarrësit.
Gjatë “recitalit” të tij, Kokalari jo vetëm që ka kënduar tri këngë italiane, por teksi kanë qenë në gjuhën rome.
Igli Kokalari njihen në qytetin e Gjirokastrës si një adhurues i komunitetin romë, madje ai prej shumë dekadash jeton në lagjen “Punëtori”, ku jetojnë njerëzit me ngjyrë, por asnjëherë nuk i ka braktisur banorët e kësaj zone.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s