SHËNIM / PSE KRYEBASHKIAKJA E GJIROKASTRËS E KA VENDIN NË PROKURORI

ZAMIRA RAMI

Nga Telnis Skuqi
Kryetari i degës së Partisë Demokratike (PD), Roland Bejko, ka bërë aktin më fisnik sot, duke bërë një kallëzim penale për kryebashkiaken e Bashkisë së Gjirokastrës, Zamira Rami, e cila në 9 muaj të parë të qeverisjes së saj, nuk ka bërë gjë tjetër veç ka shkatërruar qytetin më të bukur të planet.
Me arrogancën e saj amatoreske, Zamira Rami, ka shpalosur paaftësinë e saj për të mirëmenaxhuar një bashki që i takon të gjithëve, por që një gjë e tillë nuk është realizuar.
Me emër të rrjetit të enegjisë elektrike apo me investimin disa milionëshe për garantimin e taksapaguesve me 24 orë ujë të pijshëm, ajo i ka nxjerrë sytë qytetit teksa ka tentuar të heq vetullat.
Fatkeqësia më e madhe e banorëve të Bashksië së Gjirokastrës është mentaliteti i saj, sepse Rami është fatkeqe në historinë e saj si kryebashkiake, pasi gjatë gjithë jetës ajo asnjëherë nuk ka treguar aftësi administrative.
Reagimi i kryetarit të degës së Partisë Demokratike, Roland Bejko, edhe pse me vonesë, duhet përgëzuar, sepse Gjirokastra nuk është qytet ekskluzivitet i Zamira Ramit, por e gjirokastritëve.
Mungesa e transparencës, infrastruktura e shkatërruar, arroganca e Zamirës, si dhe lojët e pista të forcës politike që ajo përfaqëson, duhen frenuar urgjentisht, sepse mosveprimi do të sjellë shkatërrimin total të qytetit, pasuri e UNESCO-s.
Prandaj, Zamira Rama e ka vendin në prokurori.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s