PSE?

ATTENTION EDITORS - VISUAL COVERAGE OF SCENES OF INJURY OR DEATH - A body is seen on the ground July 15, 2016 after at least 30 people were killed in Nice, France, when a truck ran into a crowd celebrating the Bastille Day national holiday July 14. REUTERS/Eric Gaillard

ATTENTION EDITORS – VISUAL COVERAGE OF SCENES OF INJURY OR DEATH – A body is seen on the ground July 15, 2016 after at least 30 people were killed in Nice, France, when a truck ran into a crowd celebrating the Bastille Day national holiday July 14. REUTERS/Eric Gaillard

Nga Telnis Skuqi
Këta që të vrasin masivish me lëndë shpërthyese, që hedhin veten dhe avionët në erë, që hapin zjarrë në mes të turmave, që shtypin me kamion çfarë ju del përpara, që vrasin fëmijë të shëtisin, nuk janë gjë tjetër veçse burracak.
Në luftë armiku respektohet, por këta burracak nuk dinë të respektojnë as kauzën e tyre.
Faji i vetëm i viktimave dhe të plagosurëve të Nices të Francës, ishte se ata nuk mendonin si burracakët, sepse ata nuk pranuan të sillen si ata, sepse ata nuk pranuan të vishen si ata, sepse ata nuk pranuan të jetojnë si ata.
Sado e lartë të jetë çmimi, këta burracak ngelen gjithmonë burracak
Unë nuk do të pranoja kurrë që një burracak të më komandoj në shtëpinë time jetën time.
Ata duan që fëmijët tanë të edukohen si ata.
Ata duan që gratë tona të jetojnë si ata.
Ata duan që ne të presim kokat si ata.
Ata duan që ne të falemi si ata.
Ata duan që ne të besojmë si ata.
Ata duan që njerëzit të jenë të pafe.
Ata duan që ne të mos kemi respekt për jetën si ata.
Ata duan që ne të krishterët të bëhen më burracak se ata.
Ata duan që ne të hedhin veten në erë si ata.
Ata duan që ne të besojnë se Islami është fe që vret.
Por, ata nuk e dinë që Islami nuk ka lidhje fare me ata.
Ata janë thjeshtë injorantë, të pabesë, ta pafe, të paedukuar, të paarsimuar, ordinera, vrasës primitiv që nuk kanë respekt për jetën e tjetrit.
Fuck you!

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s